• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 2 May 2020 r., Informacje

  Oferta Politechniki dla Przedsiębiorców

  Politechnika Krakowska zaprasza na spotkanie, podczas którego zaprezentuje przedsiębiorcom ofertę współpracy w obszarze wspólnych działań rozwojowo - badawczych finansowanych ze środków unijnych. 11 lutego, godz. 11:30, sali konferencyjna Urzędu Gminy.

  Politechnika Krakowska oferuje możliwość podejmowania wspólnych działań rozwojowo- badawczych  finansowanych ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz Programów Regionalnych, których nabór właśnie się rozpoczyna.

  Podstawowym warunkiem udziału w programie unijnym/grancie jest współdziałanie nauki i praktyki mające na celu wytworzenie nowego innowacyjnego produktu (może to być produkt, aplikacja, system, itd.) możliwego do sprzedaży przez Przedsiębiorcę w celach komercyjnych.

  PK pomoże w zdobyciu grantu oraz oferuje swoją wiedzę i pomoc na każdym etapie jego realizacji, poprzez współpracę naukowców Politechniki Krakowskiej z przedsiębiorstwem.

  Współpraca może dotyczyć projektów  i realizacji zamierzeń, opracowania prototypów lub wkładu eksperckiego w istniejące działania. Proponowane wątki wpisujące się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje to:
  - Adaptacja do zmian klimatu
  - Dostosowanie warunków rozwoju przestrzennego gminy do nowych przepisów prawa
  - Wzmocnienie znaczenia zielonej i błękitnej infrastruktury
  - Ochrona zastanego środowiska kulturowego i przyrodniczego  w służbie rozwoju przedsiębiorczości
  - Promocja i zrównoważony rozwój turystyki i wypoczynku
  - Wykorzystanie nowych technologii w ochronie cieplnej obiektów
  - Innowacyjna edukacja ekologiczna
  - Poszerzenie oferty przemysłu czasu wolnego

  Jest to oczywiście tylko fragment zagadnień, jakimi zajmuje się Politechnika. Jesteśmy w stanie wypracować każdą innowację, jeśli jest to wykonalne technicznie – mówi Broker Innowacji Małgorzata Ilona Ciesielska MBA. Jeżeli przedsiębiorcy zdefiniują, co chcieliby uzyskać poprzez wprowadzenie innowacji, będziemy mogli uzgodnić tematy wspólnych projektów i podjąć współpracę – dodaje.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05