• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 7 August 2016 r., Informacje

  Planujesz wymianę pieca? Przeczytaj koniecznie!

  W związku z planowanym złożeniem wniosków wstępnych na dotację ze środków UE na lata 2014-2020 zapraszamy do wypełnienia ankiety pt. „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych”

  Gmina Gdów planuje złożenie wniosków wstępnych na dotację ze środków UE w ramach  Subregionalnego Programu Rozwoju na lata 2014-2020 do dwóch konkursów:

  - Poddziałanie 4.4.2 Obniżenie poziomu niskiej emisji – wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych: nowe kotły na biomasę i paliwa gazowe.

  - Poddziałanie 4.4.3 Obniżenie poziomu niskiej emisji -wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych: nowe kotły na paliwa stałe.

  Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani przystąpieniem wraz z Gminą Gdów do ww. konkursów jako odbiorcy ostateczni tj. gospodarstwo domowe objęte dotacjami na wymianę źródła ciepła (starych kotłów/pieców) prosimy o wypełnienie ankiety oraz udzielenie odpowiedzi zgodnych ze stanem faktycznym. 

  Uzyskane informacje są niezbędne do zaplanowania realnych działań w zakresie wymiany starych kotłów/pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Gdów.

  Dofinansowanie do nowych urządzeń grzewczych będzie ograniczone kwotą 350 zł/kW mocy nowego kotła lecz nie więcej niż 8 000 PLN, a w  przypadku konieczności poniesienia kosztów dodatkowej instalacji niezbędnej do funkcjonowania urządzenia istnieje możliwość zwiększenia limitu środków dofinansowania. 

  Uzyskanie dotacji przez gospodarstwo domowego uwarunkowane będzie :

  - podpisaniem umowy z UG w Gdowie o przystąpienie do projektu, 

  - poddaniem budynku ocenie energetycznej przed realizacją projektu – ocena przeprowadzana będzie przez audytora wyznaczonego przez Urząd Marszałkowski i na zlecenie urzędu,

  - wykonaniem dodatkowej modernizacji energetycznej budynku ze środków własnych - jeśli potrzebę taką określi przeprowadzona ocena energetyczna budynku – np. wymiana okien, docieplenie ścian -  w terminie nie dłuższym niż 24 miesiące od podpisania umowy o wymianę pieca,

  - zmniejszeniem emisji CO2 co najmniej o 30% w odniesieniu do istniejącej instalacji grzewczej oraz zdemontowaniem i utylizacją starego kotła/pieca.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań związanych z ankietą, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Gdów, tel. 12/251-04-95 wew. 134, osoba do kontaktu: Piotr Zawała. Ankiety dostępne są na stronie UG w Gdowie: www.gdow.pl oraz na Dzienniku Podawczym w pok. nr 4, a także u sołtysów wsi.

  TERMIN SKŁADANIA ANKIET: do 22 lipca 2016 r., na Dziennik Podawczy pok. nr.4 (parter).

  Zapraszamy do wypełnienia ANKIETY!

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05