• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 30 June 2020 r., Informacje

  Pomoc rzeczowa dotarła do Łapanowa!

  Wczoraj w południe, dzięki pomocy druhów z OSP Gdów oraz lokalnych przedsiębiorców, transport z darami dotarł do Łapanowa. Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Gdów udowodnili, że na krzywdę innych nie są obojętni. Dziękujemy!

  Przez kilka dni do magazynu przy remizie OSP Gdów mieszkańcy przywozili niezbędne dla powodzian przedmioty. Najbardziej potrzebne były środki czystości, chemia gospodarcza, płyny dezynfekujące, sprzęt sprzątający, łopaty do usuwania szlamu, miotły, ścierki, folie, osuszacze, artykuły gospodarstwa domowego, drobne materiały budowlane typu kleje, gładzie szpachlowe, farby itp.

  Społeczność Gminy Gdów stanęła na wysokości zadania i w ciągu kilku dni zebrano najbardziej potrzebne materiały. W akcję zaangażowali się mieszkańcy indywidualnie, lokalne firmy (m.in. Kuter Port Nieznanowice, Firma Sprzątająca "Błysk" Gdów, FOLMAR Kunice, Piwowarczyk Transport – Spedycja - Logistyka Gdów, Kręgielnia Gdów, NAXPOL Marszowice, MARINEX Marszowice i inni) oraz społeczności poszczególnych miejscowości (m.in. Stryszowa, Krakuszowice, Książnice, Kunice, Zalesiany, Zagórzany, KGW Czyżów, KGW Pierzchów i inni). Z kolej transport z Gdowa do Łapanowa zapewnili: STILL MEBLE Gdów, INSTBUD Nieznanowice oraz OSP Gdów.

  Trudno wymienić tu wszystkich z imienia i nazwisko, ale wiemy na pewno, że w akcję zaangażowali się mieszkańcy lub przedsiębiorcy z Czyżowa, Gdowa, Kunic, Krakuszowic, Książnic, Marszowic, Niewiarowa, Nieznanowic, Pierzchowa, Stryszowej, Zalesian, Zagórzan oraz inni, którzy chcą pozostać anonimowi.

  Wczoraj w południe wszystkie dary zostały spakowane i zawiezione do magazynu przy Urzędzie Gminy Łapanów, gdzie odebrał je Wójt Gminy Łapanów wspólnie z pracownikami. Wszystkim, zarówno tym wspomnianym powyżej, jak i tym, którzy „umknęli” naszej uwadze, w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

  Ponadto, w ubiegłym tygodniu strażacy z Gdowa, Kunic, Nieznanowic, Pierzchowa i Winiar pracowali w Łapanowie przy usuwaniu skutków powodzi. Skupili się gównie na pracach porządkowych oraz myciu ulic i placów w centrum miejscowości. W weekend zaś w pomoc zaangażowali się nasi rolnicy. Swoją cegiełkę przekazali gospodarze z Niewiarowa – Józef i Piotr Stachnik oraz Antoni i Krzysztof Zając. Dzięki nim pierwsza partia słomy i kiszonki trafiła już do zniszczonego gospodarstwa w sąsiedniej gminie.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05