• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 12 June 2017 r., Informacje

  Praktyka czyni mistrza!

  Grupa nieformalna „Ratownicy na start” z Pierzchowa pozyskała fundusze na realizację programu „Pomóż innym”. Teraz ich projekt walczy w plebiscycie na najciekawszą inicjatywę przeprowadzoną w ramach FIO - Małopolska Lokalnie.

  REALIZACJA PROJEKTU
  Od września do listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Pierzchowie realizowane były zajęcia z praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy. Prowadzili je członkowie grupy nieformalnej „Ratownicy na start” z OSP Pierzchów, którzy na realizację działań pozyskali fundusze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Małopolska Lokalnie (za pośrednictwem Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie). Na zajęciach uczniowie poznawali zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora, stabilizacji złamanych kończyn, ułożenia w pozycji bocznej ustalonej, przenoszenia osoby poszkodowanej na deskę ortopedyczną, udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku z wykorzystaniem specjalistycznych pomocy dydaktycznych…. Każdy z uczniów miał czas żeby spróbować osobiście wszystkich z wyżej wymienionych czynności, a jak pokazuje zamieszczona fotorelacja z zajęć, ćwiczenia wykonywane były z wielkim zaangażowaniem i skupieniem.
  RELACJA 1
  RELACJA 2
  RELACJA 3

  WYBIERZ NAJCIEKAWSZĄ MAŁOPOLSKĄ I KRAKOWSKĄ INICJATYWĘ!
  W ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO Małopolska 2017 aż 141 młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu woj. małopolskiego otrzymało dotacje na realizację projektów społecznych lub rozwój organizacji.

  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie to Program, który miał na celu nie tylko wzmocnić różnego rodzaju organizacje pozarządowe z terenu Małopolski, ale przede wszystkim pokazać dobre praktyki i przekonać ludzi z naszego województwa do tego, że warto być aktywnym społecznie i angażować się w lokalne inicjatywy. 
  Dzięki Programowi blisko tysiąc osób zaangażowało się w projekty o tematyce sportowej, kulturowej, prospołecznej czy edukacyjnej; w projekty skierowane do młodzieży, seniorów, miłośników: teatru, astronomii, przyrody czy fotografii. Teraz nadszedł czas, by wybrać w plebiscycie internetowym Najciekawszą Inicjatywę zrealizowaną w Województwie Małopolskim i Gminie Miejskiej Kraków.  Każdy mieszkaniec Małopolski może do 10 grudnia zagłosować na inicjatywę, jego zdaniem, najlepszą.

  Nie trzeba robić wiele
  Żeby móc zagłosować w Plebiscycie wystarczy wejść na stronę: www.malopolskalokalnie.pl  zakładka Plebiscyt i wybrać Najciekawszą Inicjatywę FIO Małopolska Lokalnie 2017! Udział w plebiscycie to także szansa dla głosujących – wybierając najlepsze przedsięwzięcie, możesz wygrać nagrodę niespodziankę. Nie zwlekajmy – niech każdy z nas ma „FIOła na Małopolskę”!

  Dokładna nazwa inicjatywy z Pierzchowa:
  - „Pomóż innym”, projekt realizowany przez grupę nieformalną Ratownicy na start, Pierzchów, Patron: Ochotnicza Straż Pożarna w Pierzchowie, gmina Gdów

  Projekt FIO Małopolska Lokalnie został zrealizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05