• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 25 September 2019 r., Oświata

  Świecą przykładem

  Szkoła Podstawowa w Pierzchowie po raz kolejny przystąpiła do konkursu "Odblaskowa Szkoła". Uczniowie uczestniczą w różnorodnych inicjatywach promujących bezpieczeństwo na drodze. Jednym z działań było spotkanie z policjantem.

  Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły, poruszania się rowerem, samochodem oraz autobusem szkolnym, jak również o zasadności noszenia kamizelek odblaskowych oraz innych odblaskowych elementów. Uczniowie zadawali pytania związane z pracą policji, wyposażeniem, bezpieczeństwem na drodze oraz kartą rowerową.

  Inne działania zaplanowane w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" to m.in.: sprawdzenie wyposażenia uczniów w kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe, promowanie noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków podczas wyjść i wycieczek szkolnych, konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Jestem widoczny - jestem bezpieczny", konkurs wiedzy o ruchu drogowym, wykonanie gazetek promujących bezpieczeństwo w salach lekcyjnych oraz na korytarzu szkolnym, odblaskowy happening czy pokaz mody…

  Organizatorami konkursu "Odblaskowa Szkoła" są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05