• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 8 September 2018 r., Informacje

  W uznaniu zasług dla gminy Gdów…

  W 2014 roku z okazji nadania herbu Gminie Gdów zostały wybite medale okolicznościowe. Podczas tegorocznego Święta Ziemi Gdowskiej wyróżniono nimi kolejnych zasłużonych mieszkańców i organizacje społeczne.

  W 2014 roku świętowaliśmy 742 rocznicę lokacji Gdowa oraz nadanie herbu Gminie Gdów. Z tej okazji zostały wybite medale okolicznościowe, którymi wyróżniliśmy zasłużonych dla gminy Gdów mieszkańców oraz osoby wyjątkowo zaangażowane z działalność na rzecz lokalnej społeczności – mówi wójt Zbigniew Wojas. W tym roku zdecydowaliśmy o uhonorowaniu pamiątkowym medalem kolejnych osób i organizacji. Tę tradycję chcemy podtrzymać także w kolejnych latach – dodaje wójt.

  W tegorocznym gronie wyróżnionych znaleźli się:
  Państwo Barbara i Bolesław Walas
  Medal w dowód uznania Państwa przedsiębiorczości oraz jako podziękowanie za tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców Gminy Gdów, wieloletnią działalność Państwa rodzinnej firmy, a także wsparcie inicjatyw lokalnych oraz owocną współpracę z samorządem gminnym

  Hurtownia Spożywcza AGA Gdów
  Medal w dowód uznania Państwa przedsiębiorczości oraz jako podziękowanie za tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców Gminy Gdów, prężną działalność, a także wsparcie inicjatyw lokalnych oraz owocną współpracę z samorządem gminnym

  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niegowici
  Medal jest docenieniem aktywności organizacji i podziękowaniem za podejmowanie inicjatyw lokalnych na rzecz rodzin i osób potrzebujących, promowanie wartości religijnych oraz działalność na rzecz upowszechniania lokalnej historii i tradycji (szczególnie tej związanej z posługą Karola Wojtyły na ziemi niegowickiej).

  Chór Tutte le Corde
  Medal przyznany w uznaniu wieloletniej działalności związanej z krzewieniem kultury, niezwykle bogatego dorobku artystycznego, za liczne sukcesy muzyczne oraz jako podziękowanie za promowanie Gminy Gdów w Polsce i za granicą

  Zespół Regionalny MAŁE ZRĘCZYCE
  Medal przyznany w uznaniu 10-letniej działalności artystycznej, niezwykle bogatego repertuaru, za liczne prezentacje podczas imprez, uroczystości, festiwali oraz jako podziękowanie za promowanie folkloru Gminy Gdów w Polsce i za granicą

  lekarz Krzysztof Ptak
  Medal przyznany w uznaniu Pana aktywności w środowisku lokalnym oraz jako podziękowanie za profesjonalną i troskliwą opiekę medyczną, wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców Gminy Gdów, a także wsparcie inicjatyw lokalnych oraz owocną współpracę z samorządem gminnym

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach
  Medal został przyznany w uznaniu 10-letniej działalności Ośrodka, jako docenienie zaangażowania terapeutów i pracowników oraz podziękowaniem za pełną poświęcenia pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, pokrzywdzonych przez los

  Fot. Piotr Sionko

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05