• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 31 July 2020 r., Kultura

  Zaproszenie do Izby Regionalnej

  Nie wszyscy wiedzą, że w Niegowici mamy miejsce, w którym zgromadzone są oryginalne pamiątki związane z osobą księdza Karola Wojtyły i jego posługą duszpasterską w latach 1atach 1948-1949. Kulturalna perełka zostanie udostępniona zwiedzającym już w najbliższą niedzielę w godz. 16:00 -17:00. Zapraszamy!

  Izba Regionalnej w Niegowici mieści się w centrum miejscowości (obok remizy OSP). Składa się ona z trzech części. W pierwszej sali została odtworzona replika pokoju, w którym w latach 1948 –1949 mieszkał ks. Karol Wojtyła. Znajdują się tam również pamiątki z nim związane – oryginalne dokumenty ze studiów, fotografie z pielgrzymek i spotkań z papieżem, wycinki z gazet, znaczki pocztowe i wiele innych. Kolejne pomieszczenie poświęcone jest lokalnym organizacjom i ich pracy. Natomiast w ostatniej sali można obejrzeć stare, zabytkowe przedmiotu codziennego użytku, z których korzystali nasi dziadkowie. Najstarsze eksponaty zgromadzone w Izbie pochodzą najprawdopodobniej już z końca XIXw.

  Zapraszamy w niedzielę, 2 sierpnia, w godz. 16.00 - 17.00.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05